webové stránky

informace o tvorbě webových stránek


Občas mi řekne někdo známý, že by potřeboval webové stránky, logo, vizitky, zviditelnit na internetu a jestli bych mu mohl pomoci. Kladu velký důraz na spolupráci a na přání zákazníka. Snažím se naplnit jeho představy - je výborné, pokud již má zákazník představu a typ stránek, jak by měly vypadat. Někdy se domlouvám na tom, aby mi zákazník na papír načrtl, jak by měly jeho stránky vypadat a pak mi je popsal.

Osobní stránka

Pokud rozjíždíte podnikání, potřebujete zviditelnit na itnernetu, chcete nějaký blog, kam můžete přispívat, pak je tato služba právě pro Vás. Napište mi svou představu a společně ji uskutečníme.

Šablona pro redakční systém Joomla či WordPress

V případě zájmu mohu vytvořit šablonu na míru pro redakční systém Joomla či WordPress, které jsou zdarma. Jedná se tak o variantu, kdy má zákazník k dispozici rozvinutý systém dalších doplňků, které si může sám spravovat a instalovat. Tento typ se obecně řečeno nehodí jako osobní stránka, ale spíše pro organizace. Samozřejmě mi může kdokoliv právem oponovat, že WordPress klidně službu osobního blogu / prezentace zastane - určitě ano, ale je to dělo na vrabce.

Eshop

Pokud máte zájem, je možné buď využít nějakého již připraveného systému zdarma, kde bych Vám pomohl s jeho nasazením a úpravě základního designu, můžete také využít některého z mnou již naprogramovaných eshopů, nebo Vám mohu naprogramovat nový eshop dle Vašich požadavků.

Cena

Cena se nedá určit předem - odvíjí se od složitosti zakázky - pokud se jedná o webovou prezentaci, která má cca 5 stran a nejsou v ní žádné automatizované procesy - tj. jsou zde napevno vepsané texty, pak se cena může pohybovat pod 2000,- Kč. V případě, že bude chtít zákazník např. galerii, bude si ji chtít spravovat sám, vkládat měnící se obráhky hlavičky, upravovat vlastní texty, nějakou kalkulačku na stránkách, pak se cena může vyšplhat kolem 6000,- Kč. Následně je pak poplatek za hosting a webovou doménu, což je běžný pravidelný výdaj každý rok. Cena se odvíjí dle typu zakázky.

Použité technologie

Použití technologii se liší od typu projektu a požadavků zákazníka. Nejčastěji jsou to však tyto:

  • PHP
  • Ajax
  • Jquery
  • MySQL